Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sait Büyükçınar

Admin
    Admin
    Admin

Sait Büyükçınar Empty Sait Büyükçınar

Mesaj tarafından Admin Perş. Ağus. 28, 2008 3:51 am

Sait Büyükçınar Foto5ri4

Soyadı gibi büyük olan müzisyen bir ailenin yine büyük bir müzik ustası.
    1970'lerin sonlarına doğru müzik piyasasına adeta hakim olan Büyükçınar'ların en önemli ismidir Sait Büyükçınar.

Özellikle 1985 yılında birçok bestesini ve müzik yönetmenliğini kendisinin üstlendiği, Vahdet Vural'ın zirve albümü sayılabilecek ve albüme ismini veren İsyanım Var adlı eserle müzik piyasasının en çok aranılan bestekarlarından biri oldu.

1990'larla beraber Ferdi Tayfur ile birçok yapıma imza atan Sait Büyükçınar, özellikle bu yıllarda Bana Sor gibi hit bir besteye imza atmış ve milyonlar satan Prangalar albümünde de Ferdi Tayfur'un hem yardımcısı hem destekçisi olmuştur.

Bugün hala Ferdi Tayfur, Mustafa Sayan ikilisi ile beraber çalışan Sait Büyükçınar, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, İbrahim Tatlıses, Hüseyin Altın, Biricik, Vahdet Vural gibi sanatçılara besteler vermiş ve birçok albümünde müzik yönetmenliğine imzasını atmıştır.

Yaylı çalgıların ustası olan Sait Büyükçınar; Büyükçınar ailesi ve Yaşar Okyay, Şükrü Büyükçınar ve Sendur Güzelel ile birlikte Gündem Yaylı Grubunun en önemli isimlerinden olup, bugün hala birçok albümde boy göstermektedirler.

Eserlerinden bazıları:
    İsyanım Var, Yoksulluk, Bana Sor, Yine Sensiz, Sormadın Beni, Hasret Kaldım, Hoşça kal Sevgilim, Seneler, Faydası Yok vs.
    Admin
    Admin
    Admin

Sait Büyükçınar Empty Geri: Sait Büyükçınar

Mesaj tarafından Admin Perş. Ağus. 28, 2008 3:54 am

BİRİCİK'İN YORUMLADIĞI SAİT BÜYÜKÇINAR ESERLERİ

1987
    Değişmem Seni (söz. Yılmaz Uzun)

1991
    Göz Oyunu (söz. Ercan Ekici)
    Beraberce (söz. Hamza Dekeli)
    İnsanlar (söz. Berrin Büyükçınar)