Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Halit Çelikoğlu

Admin
    Admin
    Admin

Halit Çelikoğlu Empty Halit Çelikoğlu

Mesaj tarafından Admin Perş. Ağus. 28, 2008 2:12 am

Halit Çelikoğlu Halitcelikoglu276c0a9f276379a4by

1934 Yılında Adapazarı Yukarıdere köyünde Doğdu.Düzce C.Savcılığı Başkatibi iken 1970 yılında İstanbul Adliye sarayı
    Ağır Ceza Mahkemesine tayin edildi.Burada 200 zü aşkın Bestekarımızla çalışmaları oldu.198l yılında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi Başkatipliğinden emekli oldu ve aynı yıl MU-YAP.Müzik Yapımcıları Derneği Müdürlüğünde 16 yıl bulundu Mesam T.Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği Kurucularından.

Başlıca Eserleri
    Bir Sevgi istiyorum, Sevgisiz Yaşayamam, Gözlerin doğuyor gecelerime, Gökyüzünde duman duman bulutsun, Gelin mi Oluyorsun, Küsmeyin geceler,Senin olmaya geldim, İki Hasret, Eller kadir kıymet bilmiyor Anne, Hayat harcadın beni, Yaranamadım, Haberimiz Yok, Aşkımın Günahı Sensin, Bu Şehir, Bir kadın tanıdım, Sevdalılar, Üstüme düşme benim, Talihsizler, Küstüm sana dünya, Yanlış yaptın gibi bine yakın şarkı ya imza atmıştır...

Çalıştığı Bestekarlarımız
    Arif Sami Toker, Amir Ateş, Alaattin Şensoy, Dr.Alaattin Yavaşca, Yusuf Nalkesen, Hüsnü Üstün, Ziya Taşkent, Halil Karaduman, Muzaffer Özpınar, Mustafa Sayan, Ferdi Tayfur, Yılmaz Tatlıses, Ali Yıldırır, Necdet Tokatlıoğlu, Muammer Çetinyay, Cavit Deringöl, Rıfat Şanlıel, Baki Duyarlar, Uğur Bayar, Burhan Bayar, Mahmut Oğul, Yıldırım Gürses, Baki Çallıoğlu, Nilgün Soysev, Yılmaz Yüksel, Erol Sayan, Erol Bingöl, Rüştü Eriç, Erdinç Çelikkol, İrfan özbakır, İsmet Nedim Saatçi, Zeki Duygulu, Erdoğan Berker, Turhan Taşan, Halil Aksoy, Teoman Alpay, Ali Şenozan, Melahat Pars, Bayram Durmaztuna,
    Atilla Alpsakarya, Ali İhsan Kısaç vs.gibi 200 ze yakın Bestekar.

Eserlerini okuyan sanatçılardan bazıları
    Zeki Müren, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Ceylan, Yıldırım Gürses, Emel Sayın, Hayri Şahin, Selami Şahin, Kibariye, Güllü, Hüseyin Altın, Bülent Ersoy, Kamuran Akkor, Gülden Karaböcek, Biricik, Gökhan Güney vs.

Aldığı Ödüller
    Adın bir dua gibi Besteci İrfan özbakır Milliyet 1980 10 culuk,Bir Sevgi İstiyorum Besteci N.Tokatlıoğlu 1984 Altın Kelebek Bir Sevgi İstiyorum,Besteci N.Tokatlıoğlu 1984 Milliyet 1 cilik Sevgisiz Yaşayamam Besteci Erdoğan Berker 1987 Milliyet 1 cilik Gözlerin doğuyor gecelerime Besteci Y.Nalkesen 1990 5 cilik Gökyüzündü duman duman bulutsun Besteci Z.Taşkent 1990 5 cilik ödülleri almıştır.

Kitapları:

1.Sevgi Damlacıkları (1965) Kalp Yarası (1967) Yitik Gözler, (1968) Donuk Sevgi (1969) Hüzünlü Çiçeğim( 1970) Sisli Umutlar(197l Bir Sevgi İstiyorum(1984) Sevgi Pınarı (1992)
    Admin
    Admin
    Admin

Halit Çelikoğlu Empty Geri: Halit Çelikoğlu

Mesaj tarafından Admin Perş. Ağus. 28, 2008 2:16 am

BİRİCİK'İN YORUMLADIĞI HALİT ÇELİKOĞLU ESERLERİ

1982
    Gözyaşı Dökenleri Gör (müzik. Rıfat Şanlıel)

1984
    Eller Hep Bize Düşman (müzik. Özer Şenay)
    Allah Muhtaç Etmesin (müzik. Uğur Bayar)
    Yaranamadım (müzik. Uğur Bayar)

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 4:40 am