Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mustafa Sayan

Admin
    Admin
    Admin

Mustafa Sayan Empty Mustafa Sayan

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ağus. 27, 2008 7:39 pm

Mustafa Sayan Mustafasayankralkemantnqz0

Mustafa Sayan

20 / 04 / 1945 yılında Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde dünyaya gelen Mustafa Sayan 10 yaşında baba mesleği olan kemancılığa merak sardı ilk eğitimini babasından aldı memleketin ileri gelen usta çalgıcılarıyla 10-12 yaşlarında köy düğünlerine gidip gelmeye başlayan Mustafa sayan çalgıcılıkla yetinmeyip, 1957 yılında İstanbul'a gelerek zamanın büyük ustalarıyla tanışmış; kendisine, çalgıcı değil de, müzisyen olmanın yollarını aramış; o zamanın Türkiye'sinde Türk müziği konservatuarının olmaması nedeniyle yine zamanın büyük ustalarından almış olduğu bireysel müzik eğitimiyle bu günün Mustafa Sayan'lığına ulaşmış, 1965 tarihinde Asker iken başlayan bestecilik duygusuyla, 1967 terhisinden sonra Türk müzik dünyasında besteciliğini kabul ettirip ünlü şarkıcılara besteler vermiştir. Şimdiye kadar 400'e yakın bestesi olan Mustafa Sayan evli ve 5 çocuk babasıdır. 1970'lerin başından başlayarak, 1980'lerin ortasına kadar Ferdi Tayfur'la büyük başarılara imza attı. Uzun bir ayrılıktan sonra bugün bu ikili müzik çalışmalarını yine beraber sürdürmektedir.
    BİRİCİK, Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses, Müslüm Gürses, Hüseyin Altın, Gökhan Güney, Zeki Müren, Bülent Ersoy, Kibariye, Mine Koşan, Ebru Gündeş, Vahdet Vural, Sezen Aksu, Cengiz Kurtoğlu eserlerini seslendiren bazı sanatçılardır.

Eserlerinden bazıları:
    Acı Gerçekler, Seni Yakacaklar, Anlamı Olmaz, Nasıl İsyan Etmem, Günaha Girme, Dert Sayanım, Can Bırakmadın, Tanrı İstemezse, Bilemezsin Sen, Vurun Beni Öldürün, Ölüyorum Kederimden, Yaprak dökümü, Cinayet, Sevginin Ötesi, Gönlümde tek sen varsın, Seninle Öyle, Esrarlı Gözler, Ağla Gözlerim Ağla, Acılar, Olsan İçmezmiydin Benim Yerimde, Ne fayda, İçiyorsam sebebi var, Gönül Yorgunu, Seni Dilendim, Olur mu mu Böyle Olur mu, Utanıyorum, Haklı Değil mi, Gelin mi Oluyorsun, Tiryaki, Ne Çıkar, Hayat Arkadaşı vs.
    Admin
    Admin
    Admin

Mustafa Sayan Empty Geri: Mustafa Sayan

Mesaj tarafından Admin Çarş. Ağus. 27, 2008 7:44 pm

BİRİCİK'İN YORUMLADIĞI MUSTAFA SAYAN ESERLERİ

1978
    Aşkın Şartı (söz. Cengiz Tekin)
    Hayat Arkadaşı (söz. Cengiz Tekin)

1982
    Bilmece
    Olsan İçmezmiydin Benim Yerimde (söz. Hülya Kaya)
    Eskici (söz. Ahmet Selçuk İlkan)
    Yine Gel (söz. Ahmet Selçuk İlkan)

Mustafa Sayan Adszvu4

Forum Saati Perş. Mart 28, 2024 7:10 pm